« powrót do Euro 2012

Euro 2012

Z piłkarskiego podwórka

       
   
   

Brytyjska licencja na kopanie

Simon Clifford założyciel najsłynniejszej sieci szkółek piłkarskich Brazilian Soccer Schools wprowadza do Polski swój model na pieniądze i sukces sprzedając nam umowy franchisingowe na szkółki futbolowe pod jego nazwiskiem.
Mr Clfford zaangażował do współpracy legendy piłkarskie, miedzy innymi Sokratesa, Carekę i kapitana złotej drużyny z mundialu w 1970 roku Carlosa Alberto.Z nim rozpoczał szkoleniedzieci w Brasilian Soccer Schools.

 

Dziś szkoły Clifforda działają w 13 krajach - od Australii po Singapur. Jego firma , Futebol de Salao UK Limited, udzieliła niemal 700 licencji na szkolenia piłkarzy.
Przedsiębiorczy Anglik w 2003 roku powołał kolejny program szkoleniowy dla najmłodszych dzieci - Socatots. W jego ramach w ponad dwustu szkółkach w 12 krajach szklonę są dzieci od szóstego miesiąca życia. Na treningi do jego szkółek wpadają Michael Owen czy Zico.
Interes cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów chcących wychować sobie małego Ronaldinho, że liczba sprzedawanych licencji wzrasta co roku o jedną czwartą. Największe brytyjskie serwisy internetowe rekomendują Socatots jako świetny interes na przykład dla młodych matek, które chcą się usamodzielnić finansowo.Oficjalnym sponsorem programu Clifforda została firma Lego.Na Wyspach Brytyjskich, aby wejść do sieci Socatots, trzeba wysupłać 3 tys. funtów na wykup pięcioletniej licencji oraz 550 funtów na kupno miejsca na stronie internetowej sieci oraz materiałów promocyjnych.W pozostałych krajach cena nie przekracza 10 tys. funtów, a umowa franchisingowa sprzedawana jest na 10 lat.Kupujący licencję płaci też 10-procentową prowizję od przychodów. Firma narzuca także zakup sprzętu sportowego i ubrań piłkarskich za minimum tysiąc funtów rocznie.
Choć szkółki piłkarskie Clifforda cieszą się coraz większą popularnością, to największe przedsiębiorstwa piłkarskie, takie jak Manchester United czy FC Barcelona, bardzo powoli przekonują się do zarabiania na sprzedaży licencji na szkolenie piłkarzy.Hiszpanie do tej pory otworzyli szkoły jedynie w Egipcie, Meksyku i Argentynie.Tylko kilka szkół poza Hiszpanią otworzył Real Madryt.Jedynym klubem,który sporo inwestuje w budowę sieci zagranicznych szkół, jest AC Milan.Zwyciezscy tegorocznej Ligi Mistrzów mają już 70 takich placówek, w tym sześć w Brazylii. Brazylijskie futbolowe potęgi chętnie sprzedają licencje na grę według własnego przepisu.
Liderami są Flamengo Rio de Janerio i FC São Paulo. Ten drugi klub ma w swojej sieci przedstawicielstwo w Tajlandii, a zapowiadane jest otwarcie kolejnych w Singapurze i Japonii.
Socatos ma zawitać do Polski. Eksperci od franchisingu uważają, że może to być znakomity biznes.
Pomysł sie przyjmie pod warunkiem, że oferta Clifforda nie będzie nadmiernie wygórowana finansowo- mówi Katarzyna Karpińska z franchise-net.pl.
Andrzej Krawczyk z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych zwraca uwagę, Ze na rynku pojawił się już pomysł zdyskontowania sukcesów quasi-sportowych: to szkoły tańca, które święcą triumfy po sukcesie teleturnieju "Taniec z gwiazdami".
To rokuje szanse na sukces piłkarskich szkółek-uważa Krawczyk.

 
David Beckham z Terry Vanables   David Beckham zaczął swoją karierę w jednej z prywatnych szkółek piłkarskich. Młodziutki zawodnik ćwiczył technikę u samego Bobby'ego Charltona, który od kilkudziesięciu lat prowadzi w Anglii własne szkółki- BCSSA. W 1988 roku 13 letni David wygrał młodzieżowy turniej dla najlepiej wyszkolonych młodych piłkarzy. W rywalizacji brali udział finaliści(100) z UK i Irlandii. David zdobył 1100 punktów, drugie miejsce zajął 16 letni Mark Price z 950 punktami, trzeci był Dean Lonsdale 13 latek z 940 punktami.

W nagrodę Beckhm wyjechał na tydzień do FC Barcelona, gdzie poznał managera Terry Venables oraz zawodników, m.innymi Mark Hughes.
 

 
       

 

Polski Związek Piłki NożnejPolski Związek Piłki Nożnej Ukraińska Federacja PiłkarskaUkraińska Federacja Piłkarska

Reklama internetowa oraz pozycjonowanie stron w  internecie a przede wszystkim w google

 

Strona główna  webmastering             www.svt.pl
Darmowe gify                 fotki postacie,kwiaty na Twojego bloga  i stronę www animacje
Darmowe skrypty   początkujacych i nie tylko php, java,css                   skrypty
Darmowe templety      strony zgodne z wymogami css,xhtml stron www        projekty
Darmowy hosting          konta email,aliasy           hosting  
Dodaj ogłoszenie          dodaj za darmo          ogłoszenia
Darmowe fotki    dziewczyny, amatorki     zdjęcia
Darmowe filmy               klipy dla dorosłych             filmy
Zarejestruj się           rejestracja 
Odnośniki, linki              mapa strony
Projekty we flaszu           flash
Logowanie                        do serwisu                        login
Dla dorosłych                    erotyka
Buty online                       sklep internetowy